ÖVRIGT / Speglar / Spegel 2713261
*
nr 271 3261
Spegel
Mahogny, H.143
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 september 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/9 15:49:25
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahogny spegel speglar trä
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:28
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:20
*
Spegel
nr 271 3261
Spegel
Mahogny, H.143
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 september 2003 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/9 15:49:25 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahogny spegel speglar trä
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:28 -
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:32 -
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:20